Super zdravé smoothie

V tomto super zdravém smoothie zkombinujeme nejenom ovoce a zeleninu, ale přidáme také lněné a chia semínka. Smoothie bude bohaté nejenom na vitaminy, minerály, antioxidanty a vlákninu, ale přidáním semínek dodáme také  důležité omega-3 mastné kyseliny (zdravé tuky).

Budeme potřebovat:
1 jablko
1 menší červená řepa
1 řapík celeru
1 citron
cca 2 cm zázvoru
2 lžíce lněných semínek
2 lžíce chia semínek
hrst čerstvých listů špenátu
1 lžička skořice
voda na dolití

Jak postupujeme?
Semínka nasypeme do mixéru. Zeleninu a ovoce omyjeme, očistíme, nakrájíme na kousky a přidáme do mixéru. Přilijeme vodu tak, aby všechny suroviny byly ponořeny pod vodou. Pořádně rozmixujeme, abychom dosáhli hladkou a krémovou konzistenci. Rozlijeme do sklenic nebo jiných vhodných nádob a pijeme na zdraví!

Můj tip: přidejte do smoothie hrst naklíčených semínek brokolice, které obsahují sloučeninu síry sulforafan. Síra je velmi důležitá pro podporu imunitního systému a je účinným antioxidantem, který blokuje rakovinné bujení.

Baví vás moje články a recepty? Stáhněte si zdarma můj ebook:

Inspirativní recepty pro zdravý životní styl

Stažením ebooku dáváte souhlas se zpracováním Vašich údajů potřebným pro zasílání akčních nabídek, článků a newsletterů s tématikou ohledně zdravého životního stylu. Ujišťujeme Vás, že Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí a budeme je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů. Seznamte se s našimi zásadami ochrany osobních údajů.
Komentáře