Super zelené smoothie

Určitě jste už slovo smoothie slyšeli. Na poli zdravého životního stylu už pomalu zdomácnělo. Smoothie může být ovocné, zeleninové nebo může kombinovat ovoce a zeleninu. Je tedy plné vitaminů, minerálů, antioxidantů a vlákniny. A nejen to, do smoothie můžete přidávat nejrůznější bylinky či semínka, čímž se stane smoothie ještě bohatším a výživnějším.

Zejména na jaře, když se příroda krásně probouzí a kolem sebe můžeme vidět svěží zelenou barvu nových lístečků a rostlinek, je ideální doba na přípravu zeleného smoothie. Zelené je díky barvivu, které se nazývá chlorofyl a má detoxikační účinky.

Připravit si smoothie je velmi jednoduché. Potřebujete samozřejmě suroviny na přípravu a dobrý mixér (nebo mixér přímo na smoothie). Nejlepší je připravit si smoothie ke snídani, ale můžete si ho dopřát i během dne. Tak pojďme na to – namixujte si se mnou zelené smoothie plné antioxidantů, vitaminu C, vitaminů skupiny B, železa, hořčíku i vlákniny.

Zelené smoothie se špenátem, kiwi, jablkem, řapíkatým celerem, okurkou, banánem, citronem, zázvorem a lněným semínkem

Co potřebujeme?
1 hrst čerstvého špenátu
1 kiwi
1 jablko
1 řapík celeru
¼ salátové okurky
1 menší banán
1 citron
cca 1 cm zázvoru
2 lžíce lněného semínka
vodu na dolití

Jak postupujeme?
Zeleninu a ovoce omyjeme, očistíme, nakrájíme na menší kousky a vložíme do mixéru. Přidáme lněné semínka a zalijeme vodou, abychom dosáhli řidší konzistenci. Dostatečně rozmixujeme, abychom dosáhli hladkou, krémovou konzistenci. Rozlijeme do sklenic nebo jiných vhodných nádob a pijeme skutečně: Na zdraví!

Zelené smoothie se špenátem, kiwi, jablkem, řapíkatým celerem, okurkou, banánem, citronem, zázvorem a lněným semínkem

Baví vás moje články a recepty? Stáhněte si zdarma můj ebook:

Inspirativní recepty pro zdravý životní styl

Stažením ebooku dáváte souhlas se zpracováním Vašich údajů potřebným pro zasílání akčních nabídek, článků a newsletterů s tématikou ohledně zdravého životního stylu. Ujišťujeme Vás, že Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí a budeme je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů. Seznamte se s našimi zásadami ochrany osobních údajů.