Jak být šťastný každý den aneb znáte recept na štěstí?

Dnes, 20. března 2019, je Mezinárodní den štěstí.  Tento den byl Mezinárodním dnem štěstí i vloni, a bude i ten příští rok. Ale není to málo? Jeden den v roce? Já myslím, že je… že je to žalostně málo. Vždyť nestačí být šťastný pouze v tento den.  Ale je dobré si to připomenout. Vždyť někteří z nás zcela jistě pod tíhou každodenních starostí a stresu zapomínají na každodenní radosti. A pak, zcela logicky, nejsou šťastní.

Každý z nás chce být šťastný. Podle Organizace spojených národů je totiž snaha o štěstí základním lidským cílem. A my v honbě za tímto cílem trávíme často celé dny v práci, která nás nebaví. Toužíme být milováni, chceme najít toho nejskvělejšího a nejideálnějšího partnera, a přitom zapomínáme na sebe. Na lásku k sobě. Ale my jenom tak zoufale toužíme být šťastní…

Žena a balónky

Štěstí na nás nečeká za rohem, nepoklepe nám po rameni a neřekne: „Tak tady mě máš!“

Kde hledat štěstí? Štěstí musíme hledat v nás. Sami v sobě. Štěstí si musíme vytvořit sami. A když už si ho vytvoříme, musíme o něj pečovat, hýčkat si jej.

Jak na to? Jak si vytvořit štěstí? Je na něj recept? Recept na štěstí? Ano i ne. Recept na štěstí není stejný pro každého a každý na něj musí přijít sám. Předepsat si jej sám a sám se podle něj řídit. To může být pro někoho snad i trochu nepohodlné. Není totiž v tabletkách. Nestačí vzít si ráno pilulku… nebo třeba dvě. Je potřeba se o to naše štěstí aktivně přičinit. Vzít svůj osud a život do vlastních rukou.

Co je opravdové štěstí?

Po štěstí toužíme, hledáme ho a myslíme, že budeme spokojeni, až když ho najdeme. Jenomže… nemáme ho už? Je štěstí skutečně ten krásný barák, nejmodernější auto nebo kufr plný peněz? Není náhodou to pravé štěstí chvíle strávená s rodinou – s partnerem, manželem, dětmi nebo kýmkoliv, kdo je nám blízký nebo s kým se prostě cítíme dobře? A není náhodou to pravé štěstí naše zdraví? Není to to, že ráno můžeme vstát? Že můžeme dýchat?

Možná se mnou nesouhlasíte a skutečně si myslíte, že štěstí se z těchto každodenních drobností neskládá. Že štěstí je skutečně mít tučné konto a nejnovější modely šatů. Ale víte co? Jedno vím jistě. Mnohé věci si uvědomíme, až když je ztratíme. Když ztratíme zdraví a nebudeme schopni ráno vstát z postele, ta skříň plná šatů, bot a nejdražších kabelek nám bude k ničemu… A ne, teď si to nepleťme. Nemyslím tím, že se nemáme o sebe starat, pečovat o sebe a klidně si udělat radost novou kabelkou. Ale nelpěme na tom a nežeňme se za tím. Cítíte ten rozdíl?

Diář s mottem Enjoy the little things

Radujte se každý každičký den. Důvod se vždy najde…

Je potřeba, abychom se radovali každý den. Nemusíme být přímo sluníčkoví, někdy se potřebujeme i vztekat či plakat, ale na každém dni můžeme najít nějaké pozitivum, něco krásného. Protože pro naše zdraví je nutné radovat se každý den. Každý den prožít kus toho svého štěstí.

Že to nejde? Ale jde… každý den se najde něco, z čeho můžete mít radost. Zajděte na kafe nebo na procházku s někým, s kým vám je dobře. Něco hezkého vytvořte, třeba namalujte. Vyrazte do lesa. Zaběhejte si nebo si zacvičte jógu. Dejte se konečně na zdravý životní styl a uvařte si zdravé jídlo (inspiraci můžete najít v ebooku Inspirativní recepty pro zdravý životní styl). Relaxujte ve vaně. Pusťte si oblíbenou písničku. Podívejte se na romantický film. Zapalte svíčku. Přečtěte si krásnou knihu. Mějte vedle sebe člověka, kterého milujete. Buďte tím člověkem, kterého milujete!

Tak už to vidíte aspoň trochu jinak? Už se vám aspoň trochu zdá, že to jde?

Užívejte si prostě a jednoduše zdánlivě obyčejných věcí. Věřte, že jich máme každý v životě několik. Užívejme si je bez stresu, strachu a zbytečných starostí. Můžeme začít třeba tím, že si každý večer připomeneme alespoň jednu věc nebo situaci, za kterou jsme vděční a poděkujeme za ni. A ráno nezapomeneme vstát do nového dne s úsměvem a s radostí, co nám nový den přinese.

Dovolme si být šťastní. Buďme šťastní ♥

 

Jak být spokojenější, šťastnější, sebevědomější a zdravější?
Já (už) vím, jak na to.

Poradenství

Klid, radost, zdravý životní styl
Chcete změnit Váš život? Trápí Vás vztahy? Chcete se konečně začít mít rád(a)? Téma individuálního koučinku plně přizpůsobím Vašim potřebám. Naše setkání bude trvat 60 minut a během něj můžeme začít odbourávat Váš strach, posílit Vaše sebevědomí nebo zaostřit na stres ve Vašem životě.

Program CHCI ZMĚNU!

Motivace a smysl života
Cítíte, že potřebujete změnu? Chcete být sebevědomější, šťastnější, zdravější? Chcete se konečně začít mít rád(a)? V rámci tohoto programu se 3x potkáme a detailněji se podíváme na Váš životní styl a naplánujeme spolu změny, abyste se cítili lépe, radostněji a šťastněji. Do Vašeho života zařadíme nové zvyky, abyste se cítili báječně.
Žena a balónky

Program HARMONIE TĚLA, MYSLI A DUŠE

Sebevědomí, vyrovnanost, spokojenost
V rámci tohoto programu se potkáme 10x a budeme se zabývat vším, co je potřebné pro Váš zdravější, harmoničtější, vyrovnanější a klidnější život.

Ještě váháte? Napište mi... 

... a já se Vám co nejdříve ozvu.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů