Jste hodná holka? Tak proč nejste šťastná?

Máte někdy pocit, že chcete všem pomoci, všechny zachránit a obětovat se? Že jste moc hodná? A výsledek je ten, že se vám od ostatních nedostává to, co očekáváte? Navíc máte pocit, že vám ostatní nejsou dostatečně vděční? Současně ale cítíte, že to není ten pravý přístup a že by to chtělo svůj přístup změnit? Jenomže možná nevíte, jak na to a hodil by se vám „návod na život“…

Existuje návod na život?

Ano i ne. Pokud hledáte přesný manuál, kde budete mít přesně napsané, co a jak je potřeba udělat, tak vás zklamu hned na začátku. Takový manuál, takový univerzální klíč neexistuje. Každý život je jiný a každý z nás se tu na tom světě máme naučit něco jiného, abychom se stali „moudřejšími“. Pokud ale netrváte na návodu, který vás bude vést krok za krokem, tak ten existuje. Zájem, lásku a uznání můžete dopřávat nejen druhým, ale především a na prvním místě sama sobě. Možná někdy zahlcujete druhé z nedostatku, kterým trpíte vy sama. Dáváte druhým to, co vám chybí a co chcete, aby dělali oni pro vás. Začněte ale sama od sebe. Znáte to: miluj bližního svého jako sebe samého.

Mějte se ráda. Važte si sama sebe. Buďte šťastná a spokojená sama se sebou. Dělejte věci, které vás naplňují radostí. Nesnažte se měnit nikoho jiného.

Že to nejde hned? Buďte trpělivá. Je to váš život. Je to vaše cesta. Cesta za lepším já. Cesta za pravým já ♥

Jsem hodná holka. Tak proč nejsem šťastná?

Možná žijete v módu: „Já jsem hodná holka a za to od tebe očekávám to a to.“ Takto to ale nefunguje. Nejde o obchod, něco za něco. Někdy si pleteme lásku a vděčnost. To, že někomu obětujete svůj život, zahrnete ho svou péči, budete si o něj dělat přehnanou starost, to vám ještě nedává právo vyžadovat vděčnost a projevy náklonnosti… Pokud od ostatních vyžadujete lásku a zájem, zaměřte se na to, abyste lásku a zájem v první řadě projevovala sama sobě.

Co vám chybí? A co vám chybělo jako malé holčičce? Zájem, láska, uznání? Nebo „jenom“ pocit, že vás má někdo rád?

Když budete stát před nějakým úkolem, zeptejte se sama sebe: „Proč a pro koho dělám?“ Pokud bude vaše odpověď ve smyslu: Aby mě měli rádi; co by na to řekli; ať neřeknou, že jsem… mějte se na pozoru.

Nepotřebujete nikoho prosít a dožadovat se, aby vás měl někdo rád. V první řadě potřebujete, abyste měla ráda sama sebe. Celou svou bytost, se všemi klady i zápory.

Přijměte sama sebe takovou, jaká jste. Nepotřebujete nikomu dokazovat, že máte hodnotu. Vy máte hodnotu od narození. Jste skvělá tak, jak jste. Samozřejmě, nejde o to být sebestředná, všichni lidé jsou nesmírně důležití, ale nejdůležitější je kdo? Přece VY!

Neberte na sebe tíhu a starosti celého světa. Máte právo na to, prožít svůj život podle svého a dovolit si být šťastná.

Vy tvoříte svůj život. Druzí lidé utváří váš život jen do té míry, jak jim to dovolíte.

Jaká ve skutečnosti jste? Jaká byste byla, kdybyste se nebála, co si o vás jiní myslí? Jaká chcete být?

Neberte svoje dosavadní zkušenosti jako selhání. Dívejte se na sebe jako na malou holčičku. Co byste řekla malé holčičce, která udělá chybu? Budete ji nadávat a trestat ji? Nebo k ní budete laskavá, obejmete ji a řeknete jí, že to nic, to se stává, že se určitě poučila a příště to udělá jinak?

Jak milovat samu sebe? Jak se to naučit?

Způsobů je mnoho. Ale žádný z nich není univerzální. Co funguje jednomu, druhému fungovat nemusí. A v tom je také ta krása. Umožňuje nám objevovat, co nám dělá dobře.

Co opravdu chcete? Co vás naplňuje? Pokud to nevíte, pátrejte po tom. Poznejte to a jděte si za tím.

Meditujte, relaxujte, čtěte, malujte, cvičte, zdravě jezte, inspirujte se, rozmazlujte se.

Může vám pomoci meditace, při které si budete uvědomovat všechny části svého těla a postupně je uvolňovat. Můžete se usmát , mrknout na sebe a říct si, jak vám to dnes sluší. Mluvte k sobě laskavě. Pokud vám to nejde, vzpomeňte si na tu malou holčičku uvnitř vás. K té byste mohla být laskavá, co myslíte? Uvědomujte si, jak skvělá a báječná jste. Až si tohle uvědomíte, až si budete vážit sama sebe a svého života, potkáte někoho, kdo vám to bude oplácet stejnou mincí a už nikdy nebudete muset o lásku prosit.

Pokud něco chcete změnit ve svém životě, začněte milovat sama sebe 

 

Baví vás moje články a recepty? Stáhněte si zdarma můj ebook:

Inspirativní recepty pro zdravý životní styl

Stažením ebooku dáváte souhlas se zpracováním Vašich údajů potřebným pro zasílání akčních nabídek, článků a newsletterů s tématikou ohledně zdravého životního stylu. Ujišťujeme Vás, že Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí a budeme je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů. Seznamte se s našimi zásadami ochrany osobních údajů.
Komentáře