Proč nejsme šťastní aneb jak se začít radovat ze života a zažít pocit štěstí?

Máte pocit, že se vám nic nedaří, že jste prostě smolaři? Hrabete se v minulosti a analyzujete ji? Obáváte se budoucnosti a máte snad milión scénářů na to, „co by, kdyby?“ Nemůžete najít to svoje štěstí a neumíte se radovat ze života?

Někdy máme sklony, obzvláště my ženy, se moc litovat. A jakmile propadneme sebelítosti, začneme se motat v kruhu a nebudeme vědět, jak z něj ven.

Někdy zase máme pocit, že potkáváme lidi, kteří nám pořád ubližují. Tím, co říkají. Tím, co dělají. Víte ale jak to je? My si od nich ubližovat necháme!

Někdy zase říkáme, jakou máme v životě smůlu. Ale co se na to podívat jinak? Z jiného úhlu pohledu? Víte, jak se to říká: „Co Tě nezabije, to Tě posílí!” Co tu „smůlu“ a problém brát jako výzvu?

Existuje jednoduchý zákon: to co dáváme, to přitahujeme.

Pokud budeme pořád říkat, jakou máme smůlu a že se nám nic nedaří, ono se to taky bude dít. Budeme mít smůlu a nic se nám dařit nebude. Ale! Pokud se zaměříme na to, co nám jde a za co jsme vděční, budou se dít zázraky. Nevěříte? Tak to zkuste.

Změňte svůj dosavadní životní styl. Netrapte se. Změňte svůj život.

Možná budete říkat, že je to těžké. Že je to velmi obtížné… Jenomže tímto přístupem se zbytečně nastavujete do módu, že to bude těžké, náročné a že to vlastně nezvládnete. S takovýmto přístupem by to nešlo. Je to jasné, že? Chápete ten rozdíl?

A hlavně, nepodmiňujte své štěstí chováním někoho jiného. A očekáváními, co a jak má někdo jiný dělat. Znáte věty typu: Budu šťastná, až kdy on se bude chovat tak a tak. Budu šťastný, až když ona bude taková a maková. Budu šťastná, když… Poznáváte je?

Svůj život máte ve svých rukou jedině a jedině vy. Nikdo jiný. Vy jediná/ý můžete svůj život změnit!

Můžete vědomě řídit svoje myšlení. Můžete žít v přítomnosti. Zabývat se minulostí a analyzovat ji totiž nemá vůbec žádný význam. Budete se v ní šťourat a ono to bude „smrdět“ ještě víc… Minulost nezměníte. Tedy, alespoň se to zatím nikomu nepovedlo…

Žít v budoucnosti nemá také význam. Vymýšlet všechny možné scénáře, co se může stát a přihodit. Bát se něčeho, co ještě nenastalo. A s největší pravděpodobností ani nenastane. Řešit pořád dokola, co by, kdyby. Nežijte v „Cobykdybákově.“

Žijte v přítomnosti.


Rad a tipů na to, jak se radovat ze života a být šťastný, je samozřejmě několik. Dnes se s vámi podělím o jednu z nich. Vyzkoušejte ji hned zítra. Nebo ještě dnes.

Choďte do přírody a najděte si místo, kde se cítíte dobře. Zastavte se a zhluboka dýchejte. Nádech. Výdech. Být venku v přírodě je přece něco tak úžasného! Rozhlédněte se kolem sebe a vnímejte. Zklidněte svou mysl a všímejte si krásy květin a stromů. Všimli jste si těch sedmikrásek? Všimli jste si jejich drobné nedokonalosti, které je dělají tak krásnými? Co sluníčko? Cítíte jeho paprsky na svém těle? Co dalšího jste si všimli? Co vidíte? Co slyšíte? Co cítíte?

Štěstí není něco, co musíme dosáhnout tvrdou prací. Štěstí je volba. Tak si dovolme být šťastní.

Baví vás moje články a recepty? Stáhněte si zdarma můj ebook:

Inspirativní recepty pro zdravý životní styl

Stažením ebooku dáváte souhlas se zpracováním Vašich údajů potřebným pro zasílání akčních nabídek, článků a newsletterů s tématikou ohledně zdravého životního stylu. Ujišťujeme Vás, že Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí a budeme je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů. Seznamte se s našimi zásadami ochrany osobních údajů.
Komentáře